Znasz to uczucie, kiedy wracasz wieczorem do domu i jedyne, o czym marzysz to zmyć z siebie makijaż? Nawet jeżeli rano nakładasz tylko delikatny, usunięcie go to podstawa zdrowej pielęgnacji skóry, która i tak wystawiona jest na różne czynniki, które wpływają na nią negatywnie. Nie dokładaj skórze problemów kosmetykami ze złym składem. Matka natura obdarzyła nas naturalnymi sposobami na oczyszczenie, które nie podrażniają i wygodnie oczyszczają cerę.
Dlaczego demakijaż jest tak ważny
Demakijaż to pierwszy krok pielęgnacji skóry. Źle wykonany sprawi, że kosmetyki nałożone w następne kolejności nie dadzą oczekiwanych efektów. Brak demakijażu prowadzi do zatykania porów, czy powstawania wyprysków. Szczególnie przy mocnym makijażu oka pamiętaj o demakijażu. Do tego typu mocnych make-upów najlepiej sprawdzą się oleje.
Naturalne zamienniki płynu do demakijażu
Olej kokosowy
Olej kokosowy niesie ze sobą sporo kontrowersji. Jedni uwielbiają go, inni nienawidzą. Jednak odpowiednio dobrany olej na pewno nie zaszkodzi, a może przynieść zbawienne efekty.
Pamiętaj, aby przy wyborze oleju kokosowego zwrócić uwagę na to, czy jest rafinowany, czy nie. Olej rafinowany pozbawiony jest wszelkich dobroczynnych składników, takich jak witamina E, minerały i nasycone kwasy tłuszczowe. Jak odróżnić te oleje?
Olej nierafinowany ma intensywny, kokosowy zapach, który dodatkowo przy użyciu dodaje sensorycznych doznań.
W celu zmycia makijażu olejem kokosowym wystarczy rozetrzeć w dłoniach odrobinę oleju. Nałóż na twarz i zrób delikatny masaż. Pozwól by olej, rozpuścił makijaż. Następnie zmyj pozostałości makijażu wacikami nasączonymi ciepłą wodą. W razie potrzeby czynność powtórz.
Nawet przy delikatnym makijażu konieczne jest efektywne oczyszczanie, które zapewniają naturalne zamienniki kosmetyków. Podczas szkolenia z makijażu specjalistki również stawiają mocny nacisk na naukę demakijażu, która przełoży się na pięknie rozświetloną cerę.
Oliwa z oliwek
Każdy posiada ją na swojej półce w kuchni, ale nie każdy zna jej możliwości związane z demakijażem oraz pielęgnacją skóry.
Oliwa zawiera trzy główne antyoksydanty: witaminę, polifenole i fitosterole. Antyoksydanty są niezbędne, żeby nasza skóra jak najdłużej wyglądała młodo i promieniście. Oprócz tego poprawia złuszczanie martwych komórek, ponieważ wykazuje działania złuszczające.
Również przy tym zamienniku płynów micelarnych pamiętaj, żeby postawić na wysoką jakość produktu. Oliwa powinna być z pierwszego tłoczenia tzw. extra virgin. Zwróć również uwagę na miejsce pochodzenia oliwek i kraj produkcji.
Oliwa z oliwek działa przy demakijażu na tej samej zasadzie co olej kokosowy. Wystarczy, że połączysz ją z wodą i tworzą emulsję, która łączy się z makijażem i go zmywa.
Rumianek i oliwa z oliwek
Znamy już właściwości zmywające oliwy, ale połączenie jej z rumiankiem da jeszcze lepsze efekty i doznania. Wystarczy, że zaparzyć rumianek i pozostawić go do wystygnięcia. Następnie do pół szklanki naparu z rumianku dodaj łyżeczkę oliwy. Oliwa oczyści skórę, a rumianek zapobiegnie opuchliźnie i koi zaczerwienioną skórę.
Rumianek przeznaczony jest dla skóry alergicznej, delikatnej i wrażliwej. Chociaż mogą stosować go osoby, o każdym rodzaju cery. Ten rodzaj pielęgnacji jest polecany szczególnie zimą, kiedy skóra narażona jest na niesprzyjające warunki atmosferyczne takie jak silny wiatr, czy mróz.
Aloesowy płyn do demakijażu
Sok z aloesu ma wiele leczniczych właściwości. Działa: przeciwzapalnie, bakteriobójczo, oczyszczająco i nawilżająco. Jest to idealny sposób na oczyszczenie i równoczesną pielęgnację skóry.
W celu stworzenia płynu do demakijażu zmieszaj ze sobą: 1 łyżkę świeżego płynu z aloesu, ½ łyżki naturalnego miodu oraz 3 krople ulubionego olejku np. lawendowego lub z drzewa sandałowego.
Olejek lawendowy, dzięki swoim właściwościom redukuje poziom stresu, minimalizuje stany napięcia nerwowego oraz uczucia niepokoju. Pamiętaj, żeby tak przygotowany preparat przechowuj w ciemnym, chłodnym miejscu maksymalnie 3 tygodnie.
Używaj tak, jak normalnego płynu micelarnego, czyli nałóż na wacik i zmyj makijaż delikatnymi, kolistymi ruchami.
Olej migdałowy
Ten rodzaj oleju to również skarbnica minerałów. W swoim składzie posiada: witaminy E, D, A oraz z grupy N, a także kwasy nienasycone takie jak: oleinowy i linolowy. Poza tym posiada szereg minerałów: wapń, magnez, potas, cynk i fosfor.
Tak jak w przypadku oleju kokosowego również tutaj należy stawiać na olej nierafinowany, który wyróżnia się wspaniałym, migdałowym aromatem. Dzięki postawieniu na olej nierafinowany pielęgnacja będzie bardziej skuteczna, bo posiada on właściwości nawilżające, łagodzi stany zapalne oraz przyspiesza regenerację.
Bardzo lubię olejki do demakijażu!
OdpowiedzUsuń