czwartek, 29 grudnia 2016

Krzysztof Daukszewicz "Prosto z ambony"

Autor: Krzysztof Daukszewicz
Wydawnictwo: Szelest 


Kiedy mówimy o naczelnym satyryku i prowokatorze III RP (IV RP?) na myśl przychodzi nam kilka nazwisk, ale wśród nich będzie zapewne jeden z komentatorów magazynu satyryczno-publicystycznego, felietonista, piosenkarz i gitarzysta, który podbił serca wielu swoim trzeźwym spojrzeniem na otaczającą nas rzeczywistość i który bezlitośnie wytyka wszystkie jej absurdy, ludzkie zachowania i słabości. Mowa oczywiście o Krzysztofie Daukszewiczu, który już od lat uczy nas śmiać się przez łzy, stawia przed nami lustro, w którym możemy oglądać swoją nie zawsze właściwą moralnie postawę. 

Natasza Socha "Biuro Przesyłek Niedoręczonych"

Autor: Natasza Socha
Wydawnictwo: Pascal


„Ludzie listy piszą, zwykłe, polecone / Piszą, że kochają, nie śpią lub całują cię” – śpiewali Skaldowie, doskonale oddając zarówno ideę przesyłania listów, jak i emocje towarzyszące oczekiwaniu na nie. Niestety dziś coraz częściej listy zastępuje się bezdusznymi wiadomościami tekstowymi, które nie są w stanie oddać nadziei, tęsknot, zachwytów nad otoczeniem, rozterek czy cierpienia. Żyjąc w pośpiechu, koncentrując się na gromadzeniu i konsumowaniu, zapomnieliśmy o tym, jak wielką przyjemność daje pełne niecierpliwości wypatrywanie listonosza, jaki dreszcz towarzyszy otwieraniu i czytaniu listu, jak wiele słów możemy przelać odpowiadając na niego.

wtorek, 27 grudnia 2016

Sara Pennypacker "Pax"

Tytuł: PAX
Autor: Sara Pennypacker
Wydawnictwo: IUVI


„Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś”- te słowa pochodzące z książki Antoine de Saint-Exupery'ego „Mały Książę” niosą ze sobą głębokie przesłanie. Niestety – pomimo upływu czasu – zapominamy lekcję, jaką Małemu Księciu udzielił Lis, zapominamy o tak podstawowych wartościach, jak przywiązanie, lojalność, wierność. Doskonale jest to widoczne w stosunku ludzi do swoich bliźnich, a także do zwierząt. Prawda jest taka, że niekiedy nasze zachowanie cechuje fałsz, podłość, wyrachowanie, wyrządzamy innym krzywdę tylko dla własnej satysfakcji, kierując się niskimi pobudkami. Nawet zwierzęta mają niekiedy więcej honoru niż my – ich instynkt jest instynktem przetrwania i w obronie życia są w stanie walczyć i ginąć. Ich zachowanie pozbawione jest typowego dla ludzi wyrachowania, fałszu, a jeśli kogoś pokochają, ktoś stanie się ich przyjacielem, to są w stanie zrobić dla niego wszystko.

poniedziałek, 26 grudnia 2016

Alicja Żarowska-Mazur, Dawid Mazur "Piksele, wektory i inne stwory"

Autorzy: Alicja Żarowska-Mazur, Dawid Mazur
Wydawnictwo: PWN


Współcześnie, kiedy rzeczywistość ulega wszechobecnej cyfryzacji, umiejętność obsługi różnych urządzeń, swobodnego poruszania się w sieci, wykorzystywania dostępnych w niej zasobów, staje się niezwykle przydatną, zaś w perspektywie niezbędną umiejętnością. Warto zadbać o to, by dzieci – zamiast spędzania wielu godzin na portalach społecznościowych czy w wirtualnej rzeczywistości stworzonej przez producentów gier, nauczyły się również rzeczy przydatnych im w szkole czy w kreowaniu własnej rzeczywistości – tej zawodowej.

Najpiękniejsze szopki betlejemskie, czyli z wizytą w Panewnikach

Tradycja szopki sięga starożytności - już w IV w., w Betlejem, za sprawą cesarzowej Heleny i św. Hieronima został ustawiony marmurowy żłobek w miejscu stajenki. Współcześnie w miejscu tym wznosi się Bazylika Narodzenia Pańskiego. Jednak pierwszą szopkę z żywymi zwierzętami zawdzięczamy św. Franciszkowi z Asyżu, który w 1223 r., w skalnej grocie w Greccio, urządził pierwsze misterium bożonarodzeniowe. Wydarzenie to zapoczątkowało tradycję budowania monumentalnych szopek zarówno w świątyniach franciszkańskich, jak i w całym Kościele.

sobota, 24 grudnia 2016

Grzegorz Błażewicz "Rewolucja z marketing automation"

Autor: Grzegorz Błażewicz
Wydawnictwo: PWN


Jeśli spytać handlowców, jaki dział jest najmniej potrzebny w firmie, bez wątpienia powiedzą, że dział marketingu. Jeśli spytać pracowników tego działu, którzy pracownicy są najbardziej niedoceniani – bez wahania wskażą oni na siebie. Powodem tego jest brak bezpośredniego przełożenia ich pracy na wynik finansowych. Tymczasem każdy, kto w toku swojej kariery zawodowej pracował w marketingu doskonale wie, jak wszechstronnych umiejętności ta praca wymaga – począwszy od kreatywności, po doskonałą znajomość Excela. Jak ułatwić sobie pracę, a przy tym zintensyfikować działania? Jak odnaleźć się na współczesnym rynku przypominającym prawdziwą dżunglę? Jak poradzić sobie z coraz bardziej agresywną konkurencją? Jak nie zginąć w gąszczu zalewających nas informacji?

czwartek, 22 grudnia 2016

Gwiazdkowe prezenty dla bibliofila

www.pixabay.com
Jaki prezent ucieszy bibliofila? Nie trzeba tu specjalnych algorytmów, nie trzeba tajemnej wiedzy, by natychmiast udzielić odpowiedzi: książka. Dodatkiem do niej może być zakładka, dobra kawa lub czekoladki, jednak to książka jest tym uniwersalnym podarunkiem, która zaspokoi głód wiedzy, poznawania świata, która pozwala przyglądać się skomplikowanym losom ludzkim i przeżywać emocje. Oto najciekawsze propozycje prezentów dla książkowych moli i molików, choć jest to zaledwie ułamek z tegorocznej oferty wydawniczej. To zestawienie subiektywne, a recenzje niektórych pozycji znajdziecie również na blogu. Nie pozostaje zatem nic innego, jak tylko wybrać właściwą książkę i … sprawić komuś wielką radość.

Grzegorz Micuła, Marek Gaworski, Grzegorz Bobrowicz „Polska! Polsko-angielski przewodnik po zabytkach i przyrodzie”

Autorzy: Grzegorz Micuła, Marek Gaworski, Grzegorz Bobrowicz
Wydawnictwo: ARKADY


„Cudze chwalicie, swego nie znacie” – pisał Stanisław Jachowicz, polski poeta i pedagog. Słowa te doskonale oddają nasze zachowania, niepotrzebną niekiedy skromność bądź nawet niechęć do wszystkiego, co polskie. Tymczasem nie mamy się czego wstydzić, zarówno jeśli chodzi o naszych wspaniałych naukowców, twórców i artystów, a także – a raczej przede wszystkim – o nasz kraj. Piękno Polski doceniają obcokrajowcy, zachwycając się dzikością Bieszczad, magią Mazur czy piaskami Bałtyku, naszymi zabytkami, fauną i florą czy nawet regionalną kuchnią. Tymczasem sami Polacy często nie znają nie tylko swojego regionu, ale i rodzinnego miasta, nie potrafią wymienić potraw typowych dla poszczególnych części kraju, a choć weszli na piramidy, nigdy nie byli nawet na Równicy. 

Cathy Glass "Córeczka tatusia"

Autor: Cathy Glass
Wydawnictwo: MUZA


Prowadzenie rodzinnego domu dziecka czy też rodziny zastępczej to prawdziwa misja, którą tylko niektórzy gotowi są podjąć. Wychowywanie dzieci skrzywdzonych przez los, najczęściej przez samych rodziców, borykanie się z ich lękami i ograniczeniami oraz próba przekazania im prawdziwych wartości, pokazania prawidłowych schematów, budowania właściwych relacji, to nie tylko pełna poświęceń i wyzwań praca, ale i inwestycja w przyszłość tych dzieci. Prawidłowo prowadzony proces wychowawczy, otoczenie dziecka miłością, ale wytyczenie mu dokładnych granic, obdarzenie go zaufaniem, ale jednocześnie wyciąganie konsekwencji z popełnionych błędów – to najlepsze, co rodzic zastępczy może dać dziecku, wprowadzając go w świat. Taki młody człowiek będzie w stanie budować poprawne związki, wchodzić w relacje z innymi, nie powielając błędów biologicznych rodziców.

wtorek, 20 grudnia 2016

Jacek Santorski, Anna Hanna Czarnecka "SamoDzielna Kobieta. O dojrzewaniu do zmian"

Autor: Jacek Santorski, Anna Hanna Czarnecka
Wydawnictwo: Zwierciadło 



Matka, żona, kochanka. Idealna gospodyni domowa, kucharka i sprzątaczka. Organizatorka imprez dla całej rodziny, businesswoman. Te wszystkie role odgrywane są przez jedną kobietę, która robi wszystko, by w każdej z nich wypaść doskonale. Efekt? Zmęczenie, zniechęcenie, przekonanie, że „musi” wykonać kolejne rzeczy ze swojej listy. W przeciwnym wypadku okaże się niedoskonałą, nie spełni swojej roli, zawiedzie wszystkich dookoła. I tak, z każdym miesiącem, zaburzona zostaje równowaga pomiędzy tym, co kobieta „chce”, a co „musi”, pomiędzy planami i marzeniami a spełnianiem planów i marzeń innych. Do tego dochodzi przeświadczenie, że na miłość trzeba sobie zasłużyć, że dopiero wówczas, kiedy poświęci się prawdziwie dla męża i dzieci spełni swoją rolę w społeczeństwie. Jak wyrwać się z tej pętli wiecznego przeglądania się w oczach innych? Uzależniania swojego samopoczucia od opinii otoczenia? Jak przestać dźwigać na swoich barkach świata i zacząć myśleć o sobie?

poniedziałek, 19 grudnia 2016

Monika Mrozowska "Słodko, zdrowo, świątecznie"

Autor: Monika Mrozowska
Wydawnictwo: Zwierciadło


Nie bez przyczyny, w kontekście przygotowywania posiłków i ich spożywania, możemy mówić o kulturze jedzenia – to, w jaki sposób się odżywiamy, co znajduje się na naszym talerzu i jak zostało podane wiele mówi o nas samych, wartościach, jakimi się w życiu kierujemy oraz naszych priorytetach. Monika Mrozowska już od dawna jest znana nie tylko jako aktorka, ale jako propagatorka zdrowego odżywania się. Przekonuje, że można jeść smacznie i zdrowo, że cenne składniki na naszym talerzu wcale nie muszą odbierać nam chęci do jedzenia, a nawet przeciwnie – właściwie podane, odpowiednio skomponowane, obejmą nasze kubki smakowe we władanie.

niedziela, 18 grudnia 2016

Sernik krakowski

Święta w moim domu nie mogą obyć się bez słodkich wypieków. Każdy członek rodziny ma swoje ulubione, dlatego też co roku przygotowujemy kilka rodzajów ciast tak, by wszyscy czuli się dopieszczeni. W tym roku postanowiłam jednak odświeżyć stare przepisy, tchnąć w nie nowe życie, stąd też "próby generalne" ciast jeszcze przed świętami. 
Dziś na blogu nowe wcielenie sernika – sernik krakowski. Muszę przyznać, że to jeden z najlepszych serników, jakie jadłam: miękki, delikatny na kruchym spodzie, po prostu rozpływa się w ustach. 

sobota, 17 grudnia 2016

KONKURS: Kathrin Lange "Serce z popiołu" - ZAKOŃCZONY

„Serce z popiołu” to niezwykle emocjonujący love thriller ukazujący dalszelosy bohaterów „Serca ze szkła” i „Serca w kawałkach”. Trzecia część trylogii zainspirowanej słynną powieścią gotycką „Rebeka” rozgrywa się na zimnej i nieprzystępnej wyspie. Ujawniane przez jej mieszkańców tajemnice i porywający finał na skraju urwiska czynią z lektury tej historii niezapomniane przeżycie. Barwnie zarysowane postaci i zawiłe losy uczucia między bohaterami sprawiają, że od „Serca z popiołu” nie sposób się oderwać. 
/opis wydawnictwa/

Recenzję książki znajdziecie TU.


Co trzeba zrobić, by wygrać książkę? Zadanie jest proste – opisz w kilku zdaniach, w jakich okolicznościach spotkałeś miłość.

Michał Rusinek "Księga potworów"

Autor: Michał Rusinek
Wydawnictwo: Zwierciadło


Kto powiedział, że potwory są straszne i złe? Ktoś kiedyś zrobił ogromną krzywdę potworom, czyniąc z nich negatywnych bohaterów i przedstawiając ich … potwornie. Już od czasów najdawniejszych, w opowieściach potwory stały po tej złej stronie mocy, nie tylko okropnie się zachowywały, bywały złośliwe bądź też śmiertelnie niebezpieczne, a na dodatek były po prostu brzydkie. Mówiło się, że potwory czają się na słabszych, że porywają niewinne panienki, a nawet, że ukrywają się w szafie i korzystając z każdej sposobności, by nastraszyć dziecko, albo też zrobić prawdziwy bałagan w pokoju.

piątek, 16 grudnia 2016

Aleksander Doba "Na fali i pod prąd"

Autor: Aleksander Doba; opracowanie: Weronika Górska
Wydawnictwo STAPIS


Aleksander Doba – świat usłyszał to nazwisko, kiedy zdobył on tytuł Podróżnika Roku 2015, dzięki wyborowi dokonanemu przez czytelników amerykańskiej edycji „National Geographic”. Już wcześniej za sprawą licznych nagród czy medialnych relacji był on znany w pewnych kręgach, jednak dopiero ten ostatni tytuł przyniósł mu prawdziwą sławę. Sławę o którą – należy podkreślić – nigdy nie zabiegał, skoncentrowany raczej na działaniu i na odczuwaniu przyjemności płynącej z kontaktu z wodą czy innej formy aktywności ruchowej.

Joanna Góźdź "Szopka na Boże Narodzenie. Kreatywne zabawy świąteczne"

Autor: pomysł i realizacja: Joanna Góźdź
Wydawnictwo: Jedność


Święta to wyjątkowy czas, w którym radujemy się z przyjścia na świat Dzieciątka Jezus. Mają nam o tym przypominać liczne symbole i zwyczaje powiązane z celebrowaniem tego radosnego momentu – oczekiwanie na pierwszą gwiazdkę, stawianie szopki, ale często w ferworze przygotowań do świąt, zapominamy o tym, co naprawdę jest w nich ważne. Dlatego warto już od najmłodszych lat zapoznawać dzieci z opowieścią o Bożym Narodzeniu, warto również, przypominać ją sobie. W ten sposób może powstać kolejna, piękna tradycja, wspólnego czytania historii o narodzinach Jezusa.

czwartek, 15 grudnia 2016

Rafał Tomański "Piekło-Niebo. Zrozumieć Koreę"

Tytuł: Piekło-Niebo. Zrozumieć Koreę
Autor: Rafał Tomański
Wydawnictwo: Bezdroża



Czy wiecie, że Koreańska Republika Ludowo-Demokratyczna ma swoją oficjalną stronę również w języku polskim? Można się z niej dowiedzieć na przykład, że „Korea jest niezależnym i suwerennym państwem, jednak Południe ciągle jest kontrolowane przez imperialistyczne interesy i amerykańską klikę. Jeśli jakiś Koreańczyk z Południa chciałby odwiedzić Północną Koreę przekraczając mur zostałby natychmiast zabity przez amerykańskich żołnierzy”. Nie komentując absurdalności tych informacji, warto się zastanowić, co tak naprawdę o Korei wiemy i jaki jej obraz nosimy. Korea Północna pojawia się niekiedy w mediach, szczególnie wówczas, kiedy jej przywódca Kim Dzong Un znów zaczyna grozić bronią nuklearną bądź kiedy któryś z uciekinierów zdecyduje się na opowieść o tym, jak żyje się w koreańskim reżimie. Słyszymy zatem o wszechobecnej kontroli i cenzurze, o kosztownych ucieczkach i korupcji. Jeszcze mniej jesteśmy zazwyczaj świadomi rzeczywistości i funkcjonowania ludzi w rozkwitającej Korei Południowej, ewentualnie ograniczamy swoją ciekawość do delektowania się specjałami tamtejszej kuchni.

Angelika Gumkowska "Damskie laboratorium. Przepisy na domowe kosmetyki"

Autor: Angelika Gumkowska
Wydawnictwo: PWN



Już nasze babcie wiedziały, że by zadbać o swoją urodę wcale nie trzeba pełnego portfela oraz dostępu do najnowszych linii kosmetyków. Opierały się na mocy natury, na sile naturalnych składników i na wszechobecności niezbędnych do pielęgnacji składników. Na długie lata odeszliśmy od tego sposobu postępowania, zachłystując się bogactwem oferty drogerii, skoncentrowanymi i chemicznie ulepszonymi kosmetykami i ich niemal natychmiastowym działaniem. Tyle tylko, że pociągnęło to za sobą nie tylko drenowanie portfela, ale i coraz więcej skórnych problemów, uczuleń, a zamiast poprawy, możemy nawet obserwować pogorszenie jej kondycji. Dlatego też coraz więcej osób odkrywa stare, sprawdzone sposoby pielęgnacji, oparte na ziołach i olejach, coraz większym zainteresowaniem cieszą się też naturalne kosmetyki, zaś własnoręczne ich robienie staje się powodem do dumy.

środa, 14 grudnia 2016

Choinkowe pierniki Jaśminy

Dopiero umieszczałam na blogu wpis o pysznych świątecznych pierniczkach i planach ich zdobienia, a tu okazuje się, że muszę … piec kolejną porcję! Tym razem sięgnęłam jednak po przepis umieszczony w recenzowanej przeze mnie książce Adrianny Trzepioty „Sekretna zima Jaśminy”. Ciasteczka również wyszły pyszne (i obawiam się, że znów nie dotrwają do świąt), choć poprzednie były bardziej esencjonalne. 

Bożonarodzeniowe tradycje

www.pixabay.com
Boże Narodzenie nierozerwalnie wiąże się z pewnymi tradycjami i zwyczajami, nie tylko tymi dotyczącymi dekorowania, ale również określonych form zachowania. To święta błyszczące światłem lampek choinkowych, zachwycające świątecznym drzewkiem, pachnące piernikiem, zupą grzybową czy barszczem. Jakie są te świąteczne tradycje? Czy liczne ozdoby rzeczywiście pełnią tylko dekoracyjną funkcję, czy raczej niosą ze sobą pewne przesłanie?

wtorek, 13 grudnia 2016

Tomek Kowalski, Agnieszka Korpal „magisterkowalski.blog. Historia przerwanej miłości”

Autor: Tomek Kowalski, Agnieszka Korpal
Wydawnictwo: Stapis


Wielu miłośników gór pamięta zapewne katastrofalną w skutkach wyprawę, która miała miejsce zimą 2013 roku. Została ona zorganizowana przez Polski Związek Alpinizmu w ramach programu „Polski Himalaizm Zimowy”, a jej celem było dokonanie pierwszego zimowego wejścia na Broad Peak. Okrutnym chichotem losu był fakt, iż patrząc przez pryzmat zamierzeń, wyprawa osiągnęła sportowy sukces. W dniu 5 marca na wierzchołku Broad Peak w Karakorum stanęli: Adam Bielecki, Artur Małek, Maciej Berbeka i Tomasz Kowalski. Tyle tylko, że za zdobycie szczytu przyszło uczestnikom drogo zapłacić - dwaj ostatni mężczyźni nie zdołali powrócić na noc do obozu, a kilka dni później zostali uznani za zmarłych.

poniedziałek, 12 grudnia 2016

Pierniczki świąteczne

Jesień i zima od lat kojarzą mi się z korzennymi aromatami, z gorącą kawą z kardamonem, z pierniczkami lub oblanym czekoladą piernikiem czy marchwiowym ciastem. Musi być esencjonalnie, bogato (w doznania) i smacznie – nie potrzeba do tego tłustych kremów czy wymyślnych przepisów. Tak naprawdę to jeden z niewielu powodów, które zmuszają mnie do przyznania, że nawet niekorzystna aura i minusowe temperatury mają swoje plusy. 

Na przekór deszczowej pogodzie, marznącym kałużom i męczącej grypie, postanowiłam zaprosić do domu święta i wypełnić przestrzeń zapachem chrupiących pierniczków. Co prawda miały trafić do puszki i poczekać na przyszłotygodniową akcję dekorowania, ale obserwując tempo ich znikania mogę stwierdzić, że raczej się nie doczekają. Będzie zatem okazja, by znów ruszyć do kuchni…

niedziela, 11 grudnia 2016

Joanna Marat "Madonny z ulicy Polanki"

Autor: Joanna Marat
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka


Tak to już bywa, że kiedy człowiek ucieka przed swoim strachem, może się przekonać, że zdąża jedynie skrótem na jego spotkanie” – pisał Tolkien, a słowa te są dla wielu ludzi prawdziwą przepowiednią. Tak naprawdę, im bardziej czegoś unikamy, tym bardziej drastyczne jest z tym spotkanie, tym większe konsekwencje ponosimy. Bo tego, że przeznaczenie nas w końcu dopadnie, możemy być niemal pewni. 

poniedziałek, 5 grudnia 2016

Z wizytą w Tyskich Browarach Książęcych

Browary Tyskie już od wielu miesięcy figurowały na mojej liście „must see”, ale ostatecznie zawsze obierałam inny kierunek. Kończący się rok i świadomość konieczności rozliczenia się przed sobą z postawionych celów sprawiła, że w sobotni poranek wskoczyłam do autobusu do Katowic z mocnym postanowieniem, że nareszcie znajdę się w tych Tychach!

Do browaru można łatwo dojechać, przesiadając się w Katowicach (al.Korfantego) na autobusy 2, 4. Bilet w jedną stronę na 90 min kosztuje 4,40zł (przewoźnik: MZK Tychy). Po kilkudziesięciu minutach wysiadamy pod kompleksem budynków browaru (wejście od ul. Katowickiej). Należy pamiętać, że browar jest czynnym zakładem pracy, zatem obecność na jego terenie jest w pełni regulowana. Dlatego też na zwiedzanie obowiązuje rezerwacja miejsc, której oczywiście … nie miałam. Na szczęście sympatyczna obsługa recepcji rozwiązała mój problem (mina kota ze Shreka działa!) i mogłam dołączyć do grupy studentów. Zamiast standardowego programu zostałam tym samym uczestniczką „Eko-zwiedzania”, z dodatkowymi atrakcjami – poza wykładem o procesach technologicznych obejmujących produkcję piwa, zwiedzanie zabudowań Tyskich Browarów Książęcych poszerzone zostało o degustację piw sezonowych oraz panel sensoryczny z cervesario, piwnym znawcą i kiperem. Punktualnie o 12.00 ruszyliśmy zatem eksplorować tereny zakładu przekonując się przy okazji, że … Tychy browarem stoją!

niedziela, 4 grudnia 2016

Zbigniew Iwański, Andrzej Kołaczkowski-Bochenek „Santiago de Compostela”

Autor: Zbigniew Iwański, Andrzej Kołaczkowski-Bochenek
Wydawnictwo: JEDNOŚĆ


Pielgrzymowanie, nieustanna wędrówka to nieodłączne elementy człowieczego żywota. To podróż, która niekoniecznie musi oznaczać przemierzanie tysięcy kilometrów i która często pociąga za sobą zmiany również w nas – w naszym sercu i duszy. Taką moc człowieczej przemiany, wewnętrznego dojrzewania, ma również pielgrzymka drogą św. Jakuba, zwaną Camino de Santiago.

sobota, 3 grudnia 2016

Amanda Prowse "Świąteczna kafejka"

Autor: Amanda Prowse
Wydawnictwo: Kobiece


Święta Bożego Narodzenia kryją w sobie coś magicznego i nawet, jeśli nie jesteśmy osobami wierzącymi, to i tak trudno nam oprzeć się wyjątkowości tego czasu. To bowiem pełne magii i wewnętrznego piękna dni, nie tylko z uwagi na komercyjne opakowanie – mieniące się lampki, wielkie choinki oraz prezenty, ale na atmosferę wybaczenia, serdeczności i współpracy. To również czas, w którym marzenia wydają się być na wyciągniecie ręki, w którym zdarzają się świąteczne cuda, zaś los ofiaruje nam drugą szansę.

czwartek, 1 grudnia 2016

KONKURS - „Piękne antystresowe kreatywne kolorowanie dla dorosłych” - ZAKOŃCZONY

Konkurs „Piękne antystresowe kreatywne kolorowanie dla dorosłych”

Szał kolorowania dla dorosłych to nowy sposób na relaks, odstresowanie, przyjemność, ambicje twórcze. To nowa moda i nowa kategoria książek, które sprzedają się w Europie w kilkusettysięcznych nakładach. Ich popularność rośnie z każdym dniem.

Kupują je nastolatki, studenci, menedżerowie, wykończone kobiety sukcesu i zmęczone gospodynie domowe. Szaleństwo w księgarniach. Szaleństwo na portalach internetowych i w mediach. Kolorowanie pomaga. Przekonajcie się sami!     
                         /opis wydawnictwa/

„The Lord of the Rings. Książka do kolorowania”

Wydawnictwo: Akurat


Gandalf, Bilbo Baggins, Frodo, Gollum, Aragorn – te postacie znają nie tylko wielbiciele fantasy, ale i miłośnicy dobrego kina. Wszyscy ci bohaterowie zostali wykreowani przez prawdziwego mistrza snucia opowieści, J.R.R.Tolkiena, zaś świat przez niego stworzony wciągnął do tego stopnia, ze jego powieści doczekały się doskonałej ekranizacji. Z zapartym tchem nie tylko zagłębialiśmy się w lekturę, wędrując w myślach przez Śródziemię i zastanawiając się, jak też naprawdę wyglądają postacie stworzone przez autora, ale i mieliśmy okazję zmierzyć swoje wyobrażenia z wizją reżysera, Petera Jacksona.